צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

הסכם גירושין לאחר טיפול זוגי

באופן טבעי ומובן לחלוטין, עשויים לצוץ משברים שונים במשך תקופת הזוגיות, לפני הנישואין ובוודאי שלאחריהם. חילוקי דעות הקשורים בניהול הכלכלי של הבית, בתחזוקה השוטפת שלו או בחינוך הילדים, כל אלה עשויים להוביל לחיכוכים שונים, לריבים ובמקרים שונים גם להחלטה על פירוק התא המשפחתי. על פי הסטטיסטיקה, כל זוג שלישי בישראל מתגרש, מה שמעיד על כך שרבים נוטים להרים ידיים או לקבל החלטה שיש בה כדי להשפיע לא רק על בני הזוג אלא גם על ילדיהם. נשאלת השאלה האם ניתן לצמצם את שיעורי הגירושין בישראל ואם לא, איך ניתן למנוע את הקרבות הקשים בין בני הזוג ולהביא לחתימה על הסכם גירושין באופן מכובד.

חושבים על ההשלכות

לעיתים, נדמה שההחלטה לפרק את התא המשפחתי ולהתגרש מתקבלת מתוך סערת רגשות, מה שגורר בעקבותיו מאבק קשה בין שני הצדדים. כל אחד מבני הזוג רוצה לצאת כשידו על העליונה, לזכות בשלל גדול ככל האפשר וגם לקבל זכויות נרחבות יותר בכל הקשור להסדרי הראייה והטיפול בילדים. הבעיה מתחילה כאשר הקרב הופך למטרה – ולא החתימה על הסכם גירושין מכובד ועל פירוק החבילה בצורה שקטה יותר, לטובת הילדים. חשוב לזכור שהילדים נקלעים אל לב שדה הקרב מבלי שביקשו בכך, ואת זה ניתן למנוע. לשם כך עומדות לפניכם שתי חלופות עיקריות: טיפול זוגי טרם קבלת ההחלטה להתגרש, וביצוע הליך גישור לפני חתימה על הסכם גירושין.

טיפול זוגי – וגישור

עוד בטרם קבלת ההחלטה האם להתגרש או לא, חשוב וכדאי לתת הזדמנות נוספת לקשר הזוגי ולתא המשפחתי. טיפול זוגי מקצועי הוא אחד הכלים המשמעותיים ביותר שיוכלו לסייע לזוגות לנסות לשקם ולהתמודד עם המשבר שמאיים להביא את הקץ על מערכת היחסים. טיפול זוגי עשוי גם במידה מסוימת להוביל להחלטה משותפת כי על הקשר להסתיים, אך כאשר ההחלטה מתקבלת לאחר תהליך של התמודדות עם בעיות וקשיים זוגיים, סביר להניח שרוח הקרב תפחת. ההבנה שהקשר אינו נכון לאיש מבני הזוג עשויה להקל, ולו במעט, את התהליך שעומד בפתח. הליך גישור, שהוא כיום בגדר חובה על פי חוק, הוא אמצעי נוסף שיעזור לבני הזוג להגיע להבנות ולתובנות בדרך טובה, נעימה ומכובדת יותר. חשוב לזכור שאין זה משנה באיזו דרך תבחרו, טובת הילדים היא שצריכה לעמוד לנגד עיניכם, וכדי שהתהליך כולו יעבור בצורה חלקה ומכובדת יותר לטובת כל הצדדים, נסו לצמצם את הנזקים המשניים ככל האפשר.

צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין