צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

  הסכם גירושין

  מה יכלול הסכם גירושין?

  למעשה, יכול הסכם גירושין לכלול כל דבר שהצדדים לו מוצאים לנכון להסכים עליו. עם זאת, ישנם ארבע נושאים מרכזיים הזוכים למרב ההתייחסות כמעט בכל הסכם מסוג זה, נושאים אלה הינם – רכוש וממון, משמורת והסדרי ראיית הילדים, גובה דמי המזונות, הסדרת מתן וקבלת הגט (הגבר מסכים לתת גט לאשתו והיא מסכימה לקבל גט זו).

  חלוקת הרכוש

  כאמור, עניין חלוקת הרכוש הוא מן הנושאים המרכזיים הכלולים בהסכם גירושין. לעיתים קרובות מהווה עניין זה את סלע המחלוקת העיקרי ולאחר שצולחים מסוכה זו קלה הדרך להשלמת ניסוח ההסכם.

  מטבע הדברים שכל צד ירצה להשיג את החלק הגדול ביותר האפשרי מן הרכוש המשותף, בהסכם גירושין ערוך היטב יהיה פירוט מדוקדק של הנכסים כאשר לכל פרט יוגדר למי יימסרו הזכויות בו, בין אם מדובר בפריט מטלטלין, נכס נדל"ן, ממון כספי או קניין רוחני כלשהו (מוניטין למשל).

  משמורת ילדים והדרי ראייה להורה שאינו בעל המשמורת

  ברוב רובם של המקרים, טובת ילדיהם המשותפים היא נר לרגליהם של שני בני הזוג הנמצאים בהליך גירושין. עם זאת, סכסוכים עזים פורצים על רקע משמורת והסדרי ראיה בין אם מתוך רצון להפעיל לחץ על הצד השני או משום שכל צד מעוניין שתיוותר בידיו השפעה רבה ככל שניתן על אופן גידול ילדיו.

  בישראל, כמו במדינות רבות אחרות, תימסר כמעט באופן אוטומטי משמורת של ילדים על גיל 6 לאימם (מכוח "חזקת הגיל הרך" הקובעת שילדים קטנים רצוי שיהיו קרובים ככל הניתן לאימם).

  אבות זוכים בדרך כלל להסדרי ראיה הוגנים המבטיחים המשך קשר הדוק עם ילדיהם תוך שהם מוסיפים להיות שותפים מלאים להחלטות הנוגעות לאופן גידולם ולעתידם.

  מזונות

  בישראל, גבר חייב לזון את אשתו רק כל עוד נישואיהם בתוקף. מרגע שהתגרשו כדין, חייב הגבר לשלם מזונות לילדיו בלבד. בהסכם הגירושין, יש לקבוע גובה תשלומים שוטפים, כיצד יחולקו הוצאות חריגות ועוד. כל זאת על מנת להבטיח כי הילדים המשותפים ימשיכו לזכות למימון שראוי שיקבלו, בהתאם ליכולותיו הכלכליות של אביהם כמובן.

  לאחר שמיישבים הצדדים ביניהם את כל המחלוקות ומנסחים הסכמות אלה במסגרת הסכם גירושין, כל שמותר הוא לקבוע כי הם נפרדים מתוך רצון חופשי, הגבר מוכן לתת גט לאשתו והיא מצידה מוכנה לקבל את גיטה.

  הסכם הגירושין נכנס לתוקפו רק לאחר שהוא מאושר על ידי בית המשפט לענייני משפחה או, לחילופין, על ידי בית דין דתי (בית הדין הרבני ליהודים, בית הדין השרעי למוסלמים).

  משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחים בדיני משפחה, טיפול בהליכי גירושין בכללם ובמסגרת זו גם בעריכה ואישור של הסכמי גירושין. נשמח להעניק גם לכם שירותים משפטיים מעולים בתחום זה.

  צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

   קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין