צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

חשוב לפעול כנגד אלימות במשפחה

אין לטעון לקיומה כדי להשיג מטרות במרמה

אלימות במשפחה עשויה לעטות פנים שונות. אין הכרח שתהיה פגיעה פיזית, גם צעקות רמות, קללות, ניפוץ חפצים, איומים, איסור לעזוב את הבית או לקיים קשרים עם קרובים ומכרים כל אלה ועוד עשויים להיחשב מעשים שניתן לפעול נגדם משפטית ולקבל הגנה שמעניק החוק.

מכיוון שמדובר בתופעה מכוערת ומסוכנת המחוקק הישראלי פעל בדרכים שונות כדי לאפשר פעולה מהירה. כך למשל החוק למניעת אלימות במשפחה מסמיך את ידיהם של בית משפט השלום, בית המשפט לענייני משפחה ובתי דין דתיים להיענות לבקשות לקבל צו הגנה. צו כזה מטיל הגבלות על מי שנוהג באלימות באופן המונע ממנו להמשיך. סנקציות נוספות עשויות להיות צו הרחקה, צו למניעת הטרדה מאיימת ואפילו ענישה פלילית.

חשוב מאוד לפעול במהירות ובנחישות כנגד מקרי אלימות במשפחה. ככל שחולף זמן רב יותר ממועד אירועים אלימים ועד לפניה למשטרה ו/או לערכאה משפטית כך יהיה קשה יותר לשכנע שאכן דרושה התערבות מיידית. למרבה הצער, כולנו שמענו על מקרים של התדרדרות מצב של אלימות במשפחה עד כדי תופעות כגון פגיעה פיזית קשה ואפילו רצח. מסיבות אלה מומלץ לכל מי שנופל קורבן להתנהגות אלימה, מכל סוג שהוא, מצד בן משפחה, לפנות ללא דיחוי אל עורך דין המתמחה בתחום זה. עורך הדין ידע איזה צו כדאי לבקש ואיך.

יש להימנע מהגשת תלונות סרק

קיימת תופעה של ניצול קיומן של סנקציות כנגד בני משפחה אלימים שלא למטרה לשמן נוצרו אלא לצורך התעמרות, כדי להשיג יתרון במאבק המתנהל על רקע עליית היחסים על שרטון ועוד. חשוב לדעת שתלונות שווא כאלה עשויות להשיג את מטרתן בטווח הקצר אולם הן חושפות את מי שיוזמים אותן לתביעות נזיקיות מצד בן המשפחה לו התנכלו, למשל בגין הוצאת דיבה.

לאור ריבוי המקרים של ניצול לרעה של ההגנה שהחוק מספק למי שמתמודדים עם אלימות במשפחה, הוציא פרקליט המדינה הנחיות שמטרתן להפחית מצבים של סנקציות כנגד מי שלא עבר כל עבירה.

כפי שפורט לעיל אודות הצורך לפעול במהירות ובנחישות כנגד בן משפחה אלים כך גם ככל שהדבר נוגע לתלונות שווא. מומלץ לכל מי שהוגשה תלונה כזו נגדו לפנות מיד אל עורך דין לו ניסיון מוכח בטיפול במקרים כאלה.

משרד עורך דין רענן גל ושות' מתמחה גם בתחום האלימות במשפחה. ברבות השנים סייענו למי שסבלו מאלימות כזו לקבל את ההגנה שמעניק החוק ולפעול משפטית כנגד בן המשפחה האלים. מנגד, טיפלנו גם במקרים רבים של תלונות שווא על אלימות במשפחה. אם נפלתם קורבן לאלימות במשפחה, מבקשים לסייע למי שנמצא במצב כזה או מתמודדים עם תלונת שווא שהוגשה נגדיכם פנו אלינו עוד היום וקבלו ליווי משפטי מסור מן הרמה הגבוהה ביותר.

צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין