צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

ייצוג יזמים בפרויקט מקרקעין

עסקאות מקרקעין בישראל נחשבות למורכבות ומחייבות בקיאות בתחומים רבים. כך למשל נדרש ידע וניסיון בהתנהלות מול רשויות מדינה שונות המעורבות בעסקאות כאלה (רשויות מס, מנהל מקרקעי ישראל, רשם המקרקעין, רשויות מקומיות, ועדות תכנון ובנייה ועוד). תחום נוסף חשוב בעסקאות מקרקעין הוא דיני חוזים שכן יזם של פרויקט בנייה נדרש להיקשר עם גורמים שונים כגון בעלי הקרקע, קבלני ביצוע, רוכשי דירות ועוד.

ייצוג יזמים לאורך פרויקטים בתחום המקרקעין דורש איפה שילוב יכולות שאינו מצוי בכל משרד עורכי דין, גם לא כאלה העוסקים בפנים אחרות של עסקאות מקרקעין, כגון ייצוג בתביעות למימוש משכנתאות, רכישת דירות ועוד.

מה כולל ייצוג יזמים בפרויקט מקרקעין?

ליזמים בתחום המקרקעין דרוש ליווי משפטי לאורך שלביו השונים של הפרויקט.

בדרך כלל, תחילתו של פרויקט נדל"ן הוא ברכישת הקרקע. כבר בשלב זה מדובר על ניהול עסקת מקרקעין שלמה שתחילתה מו"מ מול בעלי הקרקע (להם ברוב המקרים ככולם ייצוג משפטי משלהם) וסופה ברישום הקרקע על שמו של היזם.

ישנן מגוון עסקאות המקנות ליזם את הזכות לבנות על שטח אדמה וכן לקבל בעלות (לפחות חלקית) בבניין שהוקם. כך למשל ישנן עסקאות קומבינציה בהן בעל הקרקע מקבל תמורה רק בתום הבניה בדמות דירה/דירות/חלק מבניין משרדים או מסחר שהוקם. סוג אחר של יזמות בתחום המקרקעין נסמך על בניה מכוח תמ"א 38. משרד עו"ד לו יכולת אמיתית לספק ייצוג יזמים צריך להיות בעל ניסיון מוכח בליווי משפטי של עסקאות נדל"ן מכל הסוגים.

תחום נוסף שנדרש בעת ייצוג יזמים הוא ליווי משפטי עד לקבלת חוזה חכירה/פיתוח כאשר מדובר בקרקע שבבעלות מנהל מקרקעי ישראל.

בהמשך הפרויקט, נדרש יזם בתחום הנדל"ן לערוך הסכמים עם קבלני משנה, עם יועצים ומפקחים, ספקים למיניהם ועוד גורמים המעורבים בהקמת בניין.

תוך כדי הקמת המבנה ובמיוחד בשלבים האחרונים ולאחר תום הבנייה ייצוג יזמים דורש ידע ויכולת מוכחת בעריכת הסכמי מכר לרוכשי דירות בבניין מגורים או רוכשים של שטחי מסחר/משרדים/חנויות וכו' במבנים המיועדים למטרות כאלה.

ייצוג יזמים בפרויקט נדל"ן מסתיים רק לאחר שהוסדר רישום כל הזכויות במבנה שהוקם, כך למשל מדובר ברישום בניין כבית משותף ורישום זכויות כל הדיירים במנהל מקרקעי ישראל, רשם המקרקעין, הרשויות המקומיות ועוד גורמים להם נגיעה להסדרת זכויות וחובות בנכסי נדל"ן בארץ.

התמחות בייצוג יזמים בפרויקט נדל"ן

מכל האמור לעיל עולה כי ייצוג יזמים בפרויקט נדל"ן הוא עניין מורכב שלו פנים רבות והוא מחייב ידע וניסיון נרחבים בתחום דיני המקרקעין ותחומים המשיקים לו.

משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחים בייצוג יזמים של פרויקטים בתחום המקרקעין. נשמח לעמוד לרשותכם, לספק מידע, ייעוץ, מענה לשאלות וכמובן ללוות גם אתכם לאורך פרויקט יזמות נדל"ן מכל סוג מתחילתו ועד להשלמתו המוצלחת.

סיפורי הצלחה בתחום מקרקעין

העבירו בין המלצות

צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין