צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

משמעות ביטול הגבלה

משמעות ביטול הגבלה לחשבון מוגבל עשויות להיות השפעות מרחיקות לכת הן במובן של קשיים בהתנהלות הפיננסית היום יומית והן במובן של סטיגמה שעשויה לדבוק (בעיקר בבית עסק) בבעל חשבון מוגבל.

חשוב לדעת כי ניתן לעשות רבות כדי למנוע הגבלת חשבון בנק עוד בטרם הוטלה ולשם ביטול הגבלת חשבון. כדי לנצל כל אפשרות כזו יש לפנות ללא דיחוי ברגע שעולה החשש להגבלת חשבון לעו"ד הבקיא בתחום.

אנו במשרד עו"ד רענן גל ושות' בעלי ניסיון רב והישגים מוכחים בתחום ביטול הגבלת חשבון בנק. אנו ערוכים למתן סיוע מהיר, יעיל והמתאים ביותר לנסיבותיו של כל מקרה.

ביטול הגבלת חשבון

הגבלת חשבון בנק הפכה בעיה נפוצה לאחר שמאז שנת 2007 החל תהליך עקבי של החמרת מדיניות הבנקים בכל הקשור לחריגה ממסגרות אשראי ומתן הלוואות. למעשה, החל מהלך זה בתקנות חדשות שהנהיג בנק ישראל. לאור הקשחה זו, החלו אנשים פרטיים ועסקים רבים להיתקל בקשיים בעמידה בתשלומים שעשו באמצעות צ'קים. מרגע שנוכח הבנק כי מחשבון מסוים נרשמו יותר מעשה צ'קים שנותרו ללא כיסוי, כל זאת במשך תקופה של פחות משנה אחת הוא מחויב לפעול להכריז עליו כעל חשבון בנק מוגבל.

משמעותה של הגבלת חשבון

חוק צ'קים ללא כיסוי התשנ"ב – 1992 הוא הקובע שתי מגבלות עיקריות על בעליו של חשבון בנק מוגבל. הראשונה היא שלא ניתן לרשום יותר צ'קים מאותו חשבון והשנייה היא שאי אפשר לפתוח חשבון אחר (באותו בנק או בכל בנק אחר) שיוכל לשמש חשבון צ'קים. ניתן להמשיך להשתמש בחשבון באופן רגיל מבחינת חיוב בכרטיסי אשראי ומשיכת מזומנים.

אם בעליו של חשבון מוגבל רושם בכל זאת צ'ק מחשבון זה, אסור לבנק לכבדו אפילו אם ייתרה מספקת בחשבון.

תקופת ההגבלה של חשבון מוגבל רגיל היא שנה אחת. בנסיבות מחמירות (למשל אם יש הגבלה חוזרת על חשבון בטרם חלפו שלוש שנים מאז הוגבל בעבר), תיתכן הגבלה חמורה הגוררת בצידה סנקציות נוספות והיא עלולה להימשך זמן רב הרבה יותר (אפילו עד 5 שנים).

גם אם בעליו של חשבון מוגבל מצליח להתמודד עם ההגבלות ולעמוד בהתחייבויותיו הכלכליות, הוא עלול לגלות שעצם הגבלת החשבון הסבה לו נזק תדמיתי שלו עשויות להיות השלכות ארוכות טווח.

בנק ישראל מנהל מאגר נתונים פתוח לכל בו מופיעים כל ה- חשבונות מוגבלים.

חשיבות פתיחה מהירה של הליך ביטול הגבלת חשבון

עו"ד המתמחה בתחום דיני הבנקאות ואשר לו ניסיון מוכח בטיפול בביטול הגבלת חשבון ידע לנצל כל אפשרות על מנת להסיר את ההגבלה או, במידה והפניה אליו נעשתה מבעוד מועד, אפילו למנוע אותה לחלוטין.

ביטול הגבלת חשבון ניתן להשיג באמצעות פעולה ישירה מול הבנק או על ידי הגשת ערעור לבית המשפט.

ההגבלה תבוטל אם ניתן יהיה להראות שאחד (לפחות) מאותם עשרת הצ'קים ללא כיסוי שהביאו להטלת ההגבלה לא ראוי להיחשב ככזה. טענות בעניין זה יכולות לסוב סביב נסיבות כתיבתו של הצ'ק (למשל שלבעל החשבון היה הסדר מיוחד עם הבנק שבעטיו סבור היה שהצ'ק יכובד).

חשוב מאוד לא לחכות ולפנות לעו"ד ברגע שעולה החשש לחשבון מוגבל. פניה מוקדמת שכזו תבטיח ניצול כל כלי אפשרי להשגת צו מניעה להגבלת חשבון או ביטול הגבלת חשבון.

סיפורי הצלחה בתחום חשבון מוגבל

העבירו בין המלצות

צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין