צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

פירוק שיתוף בין בני זוג

יותר ויותר ישראלים היום מבקשים להתחיל בתהליך גירושים, אך הם אינם יודעים כיצד להתמודד עם האתגרים המשפטיים השונים לאורך הדרך. אחד מהאתגרים החשובים ביותר, הינו תהליך פירוק שיתוף בין בני זוג; תהליך אשר מתייחס לכל הנכסים המשותפים שבני הזוג צברו במהלך שנות הנישואין שלהם. במקרה אתם רוצים לבצע את חלוקת הנכסים בצורה הוגנת אשר תותיר את שני בני הזוג עם יכולות כלכליות לטיפול בילדיהם המשותפים בצורה שוויונית. למידע נוסף, צרו קשר עם עורך דין רענן גל.

פירוק שיתוף בין בני זוג – חלוקת רכוש הוגנת לכולם

כאשר מדברים על פירוק שיתוף בין בני זוג, על פי רוב מדובר על פירוק אשר מתייחס לנכסים פיזיים כמו הדירה המשותפת או עסקים משותפים שבני הזוג פתחו יחד לאורך השנים. במצב בו אתם מחליטים להיפרד ולסיים את מערכת היחסים בצורה חוקית, אתם חייבים לוודא שבאופן משפטי גם הנכסים שלכם מחולקים בצורה הוגנת. החוק הישראלי מתייחס לפירוק נכסים בשתי דרכים שונות:

  1. פירוק פיזי – אם אתם מחזיקים בכמה דירות מגורים או בסניפים שונים של בית העסק שלכם, בית המשפט יכול לפסוק על חלוקה שוויונית של כל הנכסים הפיזיים.
  2. חלוקת כספים – במידה ויש ברשותכם רק נכס אחד, אתם תוכלו למכור את הנכס ולחלק את העלות שלו בצורה הוגנת בין שני בני הזוג.

על פי תפיסת בתי המשפט בישראל, כל שותפות בנכסים היא שותפות שניתן לפרק בתנאי ואחד מהשותפים מעוניין בכך. לכן, גם אם אין לכם שיתוף פעולה מהצד השני אתם עדיין יכולים להגיש בקשה להתחיל תהליך פירוק שיתוף בין בני זוג.

פירוק מערכת היחסים בצורה חיובית

האינטרס שלכם כבני הזוג לשעבר הוא תמיד לשמור על טובת הילדים והטובה המשפחתית שלכם. לכן, כמו בכל שלב בתהליך הגירושין גם בתהליך פירוק השיתוף עליכם לוודא שאתם לא פוגעים בבן הזוג שלכם. בסופו של יום, אם תחלקו את הרכוש בצורה שוויונית תוכלו גם לגדל את הילדים בצורה שוויונית הרבה יותר ולשמור על חיי משפחה נינוחים גם לאחר הגירושין. בכדי לעמוד בתנאים הללו וליצור מערכת יחסים חיובית אתם רוצים להסתייע בשירותיו של עורך דין מקצועי שילווה אותכם לאורך הדרך.

פירוק שיתוף במקרקעין בין בני זוג

בני זוג רבים בישראל של ימינו בוחרים, ולעיתים אף עושים זאת באופן מאוד טבעי, לשלב את החיים הזוגיים עם החיים העסקיים ולפתוח עסקים משפחתיים שיהיו מקור פרנסה לכל בני הבית. אולם לעיתים קרובות, אותם בני זוג בוחרים בשלב מסוים של חייהם לפרק את מערכת היחסים – ואיתם מתפרקים גם העסקים המשפחתיים. במקרים אלו, נדרשים בני הזוג להתמודד עם פירוק שיתוף במקרקעין בין בני זוג. זאת, על מנת לסיים את הנישואין כאשר החלוקה של הרכוש היא חלוקה שוויונית. לטובת כל המעורבים בדבר, חשוב לבצע את התהליך תוך שאתם מסתייעים בשירותיו של עורך דין רענן גל.

פירוק שיתוף במקרקעין בין בני זוג – החלטה עם השפעה לעתיד

ישנם כמה וכמה סוגים של נכסים אשר מגיעים לדיון בתהליך פירוק שותפים במקרקעין בין בני הזוג:

  1. בית המגורים – בית המגורים הוא אולי הנכס הברור ביותר שיש לכל זוג בישראל. במקרים רבים בית המגורים נמכר, ושוויו הכספי מחולק בין בני הזוג.
  2. נכסים להשקעה – כאשר יש לכם כמה וכמה דירות, אשר חלקן משמשות למגורים והאחרות משמשות כדירות להשקעה, בית המשפט עשוי להורות לכם לבצע חלוקת נכסים פיזית. משמעות הדבר היא שאתם לא תצטרכו למכור את הדירות אלא רק לחלק את הבעלות בין שני בני הזוג.
  3. נכסים עסקיים – פירוק שיתוף במקרקעין בין בני זוג הופך מסובך יותר כאשר מדובר במקרקעין למטרות עסקים. במקרה כזה, חשוב לבחון כיצד העסק לא ייפגע ותפקודו ימשיך להתקיים גם אם שוויו של העסק מחולק בין שני בני הזוג. זהו תפקידו של בית המשפט ויש כאן מקום נרחב לדיון בין שני הצדדים.
  4. נכסים בירושה – במידה ואחד מבני הזוג מקבל נכסים בירושה, בית הדין יכול להורות על חלוקה גם של נכסים אלו. זאת מפני שהם נחשבים נכסים אשר נצברו במסגרת הנישואין.

פועלים לטובת כל המשפחה על מנת לחזור לחיים שלמים

בסופו של עניין, כאשר אתם מחליטים לפרק את מערכת היחסים הזוגית, אתם מחליטים לפרק חיים שלמים אותם ביליתם ביחד. מלבד האתגרים הרגשיים כמו גם האתגרים המשפחתיים שאתם חווים, חשוב להתמקד בתהליכים המשפטיים שיכולים להיות בעלי השפעה לטווח הארוך. שם, יש לכם אפשרות להחזיר את המשפחה לחיים התקינים שהיא מכירה – גם אם החלטתם להיפרד.

פירוק שיתוף במקרקעין בין אחים

אחד הרגעים המרגשים ביותר לכל משפחה, אשר מהווה פעמים רבות סלע מחלוקת בין אחים או קרובי משפחה אחרים, הוא תהליך קבלת מסמכי הירושה וחלוקת הרכוש בצורה שוויונית. לרוב המשפחות בישראל יש מספר נכסים מצומצם מאוד, אשר ניתן לחלק אותו בין כל היורשים החוקיים. לכן לא אחת אנו נתקלים במקרים בהם ישנם סכסוכי ירושה קשים בין אחים או בין קרובי משפחה אחרים שיכולים לגרום לקרע של ממש במשפחה. אם אתם רוצים לשמור על היחסים המשפחתיים שלכם חיובים גם במעמד חלוקת הירושה של ההורים, ניתן להחליט על התחלת הליך פירוק שיתוף במקרקעין בין אחים, בכדי לשמור על חלוקת נכסים הוגנת שמתאימה לכל המעורבים בדבר. למידע נוסף, צרו קשר עם עורך דין רענן גל.

פירוק שיתוף במקרקעין בין אחים – שלושת כללי הברזל

בבואכם לבצע פירוק שיתוף במקרקעין בין אחים, חשוב לזכור את שלושת כללי הברזל לחלוקה הוגנת שיהפכו את התהליך שלכם לחיובי הרבה יותר:

  1. הסכמה בין כל הצדדים – אומנם בית המשפט הישראלי מאפשר לכם להגיש בקשה לפירוק שיתוף במקרקעין גם במעמד צד אחד. אך יחד עם זאת, חשוב להיות גלויים לאורך הדרך ולשוחח זה עם זו. כל זאת, על מנת להבטיח שאתם פועלים באחידות ומשקפים את הרצונות של כל האחים.
  2. חלוקה הוגנת – בית המשפט יבצע בשבילכם תהליך ברור אשר בסופו יחולקו הנכסים בצורה הוגנת בין כל האחים – בין אם מדובר בנכסים פיזיים ובין אם חלוקת כספים שווה לכולם.
  3. תהליך משפטי אמין – בכדי שתוכלו לסמוך על ההליך המשפטי שלכם, מומלץ לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי ומיומן בתחומו שיכול להגיע איתכם לתוצאות הרצויות לטובת כולם במהירות ויעילות.

פירוק שיתוף בלב כבד – נפרדים מבית המשפחה

על פי רוב, חלוקת נכסים בין אחים שהתקבלו בירושה היא חלוקה קשה ברמה הכלכלית, אך בעיקר ברמה הרגשית. אתם עשויים למצוא את עצמכם מוכרים את בית המגורים בו גדלתם כל חייכם, ונפרדים מהזיכרונות המשפחתיים החזקים ביותר שיש לכם. זהו תהליך לא פשוט אשר דורש אמפתיה רבה וסבלנות, על מנת שתוכלו לקבל את התוצאות הנדרשות לכם כמשפחה. מסיבה זו בדיוק, מומלץ להיעזר בעורך דין מקצועי אך גם רגיש; עורך דין שיוכל לתת לכם כתף לאורך הדרך. עו"ד מיומן יעניק לכם את דעתו המקצועית, ויוכל לנקות מן השולחן כל החלטה רגשית שלא תבוא לטובתכם בתוך התהליך. כך שבסופו של יום אתם תקבלו את התוצאה שתטיב עם כל בני המשפחה.

פירוק שיתוף במקרקעין לא רשומים

בתי המשפט בישראל מתייחסים אל מערכת יחסים שיתופית כאל מערכת יחסים זמנית, שמטבעה עלולה להתפרק. יחד עם זאת, ישנם לא מעט מקרים בהם מגיעים לפתח, בית המשפט אנשים שרוצים להתחיל בתהליך פירוק שיתוף במקרקעין לא רשומים. משמעות הדבר היא שהנכס אותו הם רוצים להביא לפירוק הוא לא נכס שנבנה לפי החוק – או שהוא אינו רשום בצורה תקינה במסמכי הטאבו הארציים. במצב כזה, יש לנהוג בצורה משפטית זהירה במיוחד. כל זאת, כדי לבצע את הפירוק והחלוקה מחדש על פי כל התנאים הנדרשים בחוק – ובצורה כזו שלא תפגע באף אחד מן השותפים לתהליך והדרך. במקרים כאלה שווה לכם להתייעץ עם עורך דין שיכול להביא אתכם לתוצאה המיטבית מבחינתכם במינימום מאמץ. למידע נוסף, צרו קשר עם עורך דין רענן גל.

מהי המשמעות של פירוק שיתוף במקרקעין לא רשומים?

במרבית המקרים המגיעים לפתחו של בית המשפט, ישנו בעלים רשום בצורה חוקית לכל נכס. לכן, ניתן לפרק את הנכס בקלות יחסית. אולם, ישנם מקרים ספורים מיוחדים מאוד בהם בית המשפט נאלץ לדון בחלוקת נכס בתהליך פירוק שיתוף במקרקעין לא רשומים.

לעיתים, הבעלים מוצגים כ"בעלים לא ידועים" בנכס, אך יחד עם זאת הם עדיין זכאים לקחת חלק בהליך פירוק. במקרה כזה, בית המשפט יבקש לעשות מאמצים, על מנת למצוא את אותם בעלים ולאפשר להם לממש את זכותם החוקית לקחת חלק בתהליך פירוק. אם לא יקרה כך, הבעלים שאינם רשומים עלולים להפסיד את זכאותם לכספים או נכסים אשר שייכים להם לפי חוק. לכן חשוב לבצע את ההליך ברגישות וזהירות.

לא לוקחים את החוק בידיים

מעוניינים להתחיל תהליך פירוק שותפים במקרקעין לא רשומים? אינכם יכולים לעשות זאת בלי לבצע חיפוש מעמיק של כל הבעלים הרשומים. מלבד העובדה שמדובר במצב לא חוקי, זו גם עשויה להיות עוולה משפטית, בעלת השלכות לעתיד הרחוק של הנכס המפורק. אתם עלולים למצוא את עצמכם בעתיד מחזיקים בקרקע השינה שלכם באופן חוקי ולהסתבך מול בית המשפט שידרוש מכם לחלק את הנכס בשנית עם בעלים נוספים שנמצאו זה עתה. מסיבה זו בדיוק מומלץ לבצע את התהליך בצורה מקצועית ובליוויו של עורך דין.

סיפורי הצלחה בתחום מקרקעין

העבירו בין המלצות

צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין