צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

תביעה לפינוי דירה/ נכס

עד לשנת 2009, נחשבה תביעת פינוי דירה / נכס לעניין ממושך ויקר יחסית. מסיבה זו חששו בעלי דירות רבים ממצב בו השוכר ימשיך להתגורר בדירתם תוך שהוא אינו משלם עוד דמי שכירות. מצב כזה יכול היה להתפתח עוד בתוך תקופת החוזה, כאשר השוכר מפסיק לשלם או משלם באופן חלקי ולא סדיר.

פעמים אחרות עלול היה לעלות הצורך בתביעה יקרה לפינוי שוכר לאחר תום החוזה כאשר השוכר אינו מחדש את החוזה אך גם אינו מפנה את הדירה / נכס.

כפי שיתואר בהמשך קוצרו משמעותית ההליכים האופייניים לתביעת פינוי שוכר עד כי כיום מדובר בעניין שעו"ד המתמחה בתחום דיני מקרקעין ולו ידע וניסיון גם בטיפול בתביעות שכאלה יוכל לפתור בתוך 60 יום, בדרך כלל אף מהר הרבה יותר.

מה הביא לקיצור הליך תביעת פינוי שוכר?

כל עוד תביעת פינוי דירה / נכס היה הליך מורכב, יקר וממושך יחסית היה חששו מאוד בעלי בתים מפני האפשרות שיזדקקו להליך כזה. חשש זה בא לידי ביטוי בשילוב סעיפים כמעט דרקוניים בחוזי השכירות, גם כיום עדיין רואים סעיפים שכאלה שמקורם בתקופה שלפני הקיצור הליכי התביעה לפינוי שוכר.

כך למשל נקבעים בחוזי שכירות סעיפים המורים על תשלום סכום נכבד עבור כל יום בו ממשיך השוכר לעשות שימוש בנכס לאחר תום תקופת החוזה, בעלי בתים דורשים ערבים, קבלת המחאות דחויות ואמצעים אחרים על מנת להרתיע שוכרים מלהמשיך להתגורר בבית שבבעלותם תוך שהם אינם משלמים את דמי השכירות בגובה ובמועדים עליהם סוכם.

אולם, מנגנונים כגון אלה הנ"ל, אשר שולבו בחוזי השכירות, לא הצליחו לפתור את הבעיה ותופעת השוכרים שאינם מפנים בתים / נכסים תוך שאינם משלמים כסדרם את דמי השכירות, או מפרים באופן אחר את תנאי חוזה השכירות, הלכה והחריפה.

בתקופות מיתון, היה חששם של בעלי בתים גובר מן הסתם עוד יותר בגלל שגדל הסיכוי שמי ששוכר מהם דירה / נכס יקלע לקשיים כלכליים שיגרמו לו לא לשלם את שמגיע להם.

מטבע הדברים לא רק בעלי הבתים ניזוקו ממצב עניינים זה, חוזי שכירות קשוחים ודירות שבעליהם החליטו להימנע מלהשכירם גרמו להאמרת מחירי נכסים להשכרה ובמיוחד דווקא בעיתות של משבר כלכלי.

 ייעול ההליכים המשפטיים

מעיני המחוקק, לא נעלמה הבעיה והוקמה ועדה שבעקבות הדו"ח שהגישה תיקן שר המשפטים תקנות המאפשרות כיום ניהול הליך משפטי מקוצר בתביעות לפינוי דירה / נכס.

מאז כניסת תקנות אלה, לתוקפן יכולים משכירים לפנות לעו"ד המתמחה בדיני מקרקעין על מנת שהלה יפעל במהירות וביעילות ויביא לפינוי השוכר בהקדם האפשרי, ותוך שלבעלי הדירה / הנכס עומדת הזכות להגיש כנגד המשכיר תביעה לתשלומים נוספים בנפרד.

עו"ד הבקיא התחום יוכל להשיג בתוך זמן קצר פס"ד המורה למשכיר לפנות באופן מיידי את הדירה / הנכס.

משרד עו"ד רענן גל ושו"ת מתמחים בדיני מקרקעין, צברנו ניסיון רב בניהול תביעה לפינוי מושכר.

נשמח לעמוד לשירותכם, אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה, נוכל לייעץ, לספק מידע מהימן ובמידת הצורך להעניק גם לכם ייצוג משפטי מעולה אשר יבטיח פתרון מהיר ויעיל של הבעיה. צרו קשר עכשיו!

סיפורי הצלחה בתחום מקרקעין

העבירו בין המלצות

צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין