צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

ליווי וייצוג בהליך פשיטת רגל

ליווי וייצוג בהליך פשיטת רגל – עו"ד רענן גל:

בשנים האחרונות, אנו עדים לתופעה של עליה במספר האנשים הפרטיים והחברות המגיעות למצב של חדלות פירעון, בו הם אינם מסוגלים עוד לעמוד בהתחייבויות כלכליות שנטלו על עצמם, כגון החזר הלוואות (הלוואות עסקיות, משכנתאות, הלוואות פרטיות, בנקאיות וחוץ בנקאיות), תשלומים לנושים שונים (ספקים, תשלומי שכירות, תשלומים לרשויות המדינה) לעובדים (במקרה של עסקים) וכו'.

מי שמגיעים למצבים כאלה מוצאים עצמם בדרך כלל נתבעים על ידי נושיהם, וניצבים מול תיקים מרובים המתנהלים כנגדם בהוצאה לפועל. אחת האפשרויות לפתרון מצבים שכאלה הוא הליך פשיטת רגל.

ליווי וייצוג בהליך פשיטת רגל מבטיח התנהלות יעילה, שמירה על האינטרסים של פושט הרגל והבאת ההליך לסיום מהיר ככל האפשר כך שניתן יהיה לצאת לדרך כלכלית חדשה ללא שנותרו משקעי עבר.

הסיבות לעליה במספר פושטי הרגל

ישנם שני גורמים עיקריים אשר הביאו לגידול במספר מי שזקוקים לליווי וייצוג בהליך פשיטת רגל. מאז אמצע העשור הראשון של שנות ה-2000 הונהגה בישראל מדיניות של הקשחת עמדות הבנקים בכל הנוגע לחריגות ממסגרות אשראי בחשבונות לקוחותיהם וכן בכל הנוגע למתן הלוואות. במקביל אנו עדים לטלטלות שעובר המשק הישראלי וכן גלי מיתון בין לאומיים.

כתוצאה מגורמים אלה, אנשים פרטיים וחברות מגיעים למצב בו מסתבר להם שלא יוכלו לעמוד בתשלומים שהתחייבו אליהם בתום לב (כשעוד סביר היה להניח שיוכלו לשלם את שמגיע מהם).


בדרך כלל, מי שעומדים בפתחו של הליך פשיטת רגל נמצאים תחת מתח רב, אי וודאות וחשש מלהוציא כספים נוספים. מצב עניינים שכזה עשוי לעכב פניה לעו"ד לצרכי ליווי וייצוג בהליך שפיטת רגל. חשוב להדגיש כי רק עו"ד העוסק בנושא זה באופן שוטף הוא בעל ידע וניסיון מתאימים לצורך ניהול ההליך באופן מיטבי עד לסיומו בקבלת צו ההפטר המיוחל (המוחק את ייתרת החובות שנותרו לאחר ששולם המרב האפשרי).

סיוע בקבלת ההחלטה אם לפנות להליך פשיטת רגל

רצוי שליווי וייעוץ בהליך יחל עוד לפני הגשת בקשה לפשיטת רגל. החלטה מיודעת הנסמכת על המלצותיו של עו"ד המתמחה בתחום – עו"ד מסחרי / עו"ד חברות יסייעו לגבש עמדה באשר לכדאיות המהלך ותזמונו הנכון ביותר.

בנסיבות מסוימות, יסתבר שדווקא פניה להליך של איחוד תיקים בהוצאה לפועל היא הנכונה, במקרים אחרים ניתן להגיע להסדר עם הנושים באמצעות מו"מ ישיר מולם או טיפול בהכרזה על לקוחם כעל מוגבל באמצעים.

מה כולל ליווי וייעוץ בהליך פשיטת רגל?

הליך פשיטת רגל הוא הליך מורכב הן מבחינה בירוקראטית, מבחינת ההתנהלות המשפטית מול הנושים, מול כונס הנכסים ובית המשפט, רשויות המס ועוד.

ליווי וייעוץ של עו"ד ראוי שיתחיל בקבלת ההחלטה עצמה לגבי התאמת הליך פשיטת רגל לנסיבות הקיימות. בהמשך יטפל עו"ד בהגשת הבקשה, מילוי כל המסמכים, הגשתם בלוויית התצהירים הנחוצים, התייצבות בבית המשפט, בחקירות יכולת, אסיפות נושים ועוד.

ליווי של עו"ד בהליך פשיטת רגל משמעותו חסכון בזמן, הפחתה במתח והתסכול, הגעה לפתרון מהר ככל האפשר, תוך הסדר הוגן מול הנושים וקבלת צו הפטר המוחק את ייתרת החובות.

משרד עו"ד רענן גל ושות' מתמחים בליווי וייעוץ בהליך פשיטת רגל, נשמח לספק גם לכם מידע, סיוע וכמובן שירותים משפטיים מקצועיים מסורים והאיכותיים ביותר. צרו קשר עכשיו!

צריכים ייצוג משפטי? השאר את הפרטים ואני אדאג להוציא את האמת

קידום משרדי עורכי דין קידום משרדי עורכי דין